Savagear’dan yeni LRF kamışları

Bildiğimiz üzere Savagear biz LRF kullanıcılarına verdiği ürünlerle geniş bir yelpaze sunmaktaydı. Gerek aksesuarları olsun gerek çantaları ve kamışları ile kendi adıma LRF stilinde bir çok ürününü kullandım yada inceleme şansım oldu.

Yakın zamanda ülkemize gelen Mads Grosell, yeni ürünleri müjdelemişti. Hatta İzmit Gölkaypark’ta Savaş Dursun, Ahmet Çoban, Ömer Soyak gibi büyük isimlerle çok güzel avlara imza atmışlardı. (Merak edenler için videosunun linkini de buraya iliştiriyorum: https://www.youtube.com/watch?v=cytfLT9bZJE)

Savagear LRF kamışları yenilendi. Eski görünüşünden biraz daha farklı olan kamışlar daha güçlü ve estetik. Resmi sitesinde de belirtilen (Savagear Resmi Sitesi) CCS LRF kamışları 4 farklı aralıkta olacak.

0-5 gram aralığında orta sertlikte ve 198cm boyunda,

0,5-7 gr aralığında orta sertlikte ve 213 cm boyunda,

5-12 gr aralığında fast sertlikte ve 226 cm boyunda,

6-14 gr aralığında fast aksiyonda 244 cm boyunda, 4 farklı kamış aralığı ile biz kullanıcıların hizmetinde.

Daha önceden de kullandığım ve çok memnun kaldığım 0,5-7 gr aralığındaki kamışımdan yola çıkarsam, diğer 0,5-7 gr aralığındaki kamışlara nispeten daha sert kalabiliyor. Tubular uçlu ve bunun avantajı ile balık vuruşlarını ve hassasiyeti daha da arttırdığını söyleyebilirim. Benim en sevdiğim özelliklerinden birisi uçtaki kısmın beyaz olması. Bu kamışta uç kısmı beyaz olduğundan özellikle gece avlarında görmeyi kolaylaştırıyor. İncecik yapısına rağmen dayanıklılığına da tabi ki vurgu yapmazsam olmaz.

Alabalık, kasna, perch, turna avcılığında ve denizde de her türlü LRF avcılığında kullanılan bu ince ama güçlü kamışlar yüksek karbon içerikli ve bu karbon yapısı sayesinde gücüne güç katan bir yapıda üretilmekte.

Biz LRF kullanıcılarının bir dikkat ettiği husus da tabi ki fiyatları tabi ki. İstavrit, mırmır, eşkina gibi balıklar için silikon ağırlıklı çalıştığım için kişisel tercihim 0,5-7 gr aralığında 213 cm boyundaki kamış için 275 TL gibi bir fiyat yazılmış. Yenilenen LRF CCS kamışları Cengiz Balıkçılık tarafından getirilmekte ve herkesin bu yenilenen kamışı alabilmesi için uygun bir fiyattan piyasaya sürülmüş. Sonraki zamanda fiyatı  ne olur bilemem ama bu kalitede bir kamış için fiyat&performans kamışı diyebilirim.

Kalitesi ile hepimizin zaten yakından bildiği bu kamışları av bayilerinde incelemeden kamış almamanızı öneririm.

Savagear yaptığı yeniliklerle ve biz LRF avcılarına verdiği ürün yelpazesi ile bizleri sevindirmeye devam ediyor. Biz LRF avcılarına bu ürünleri getiren ve her zaman garanti konusunda yardımlarıyla da gönlümüze taht kurmuş Cengiz Balıkçılık’a da teşekkür ederiz.

Yeni ürünler geldikçe incelemelerimizi sizlere yazmaya devam edeceğiz. Takipte kalın, hoşçakalın…

Sponsor Alanı

Bu ürün için LRF-Olta sitesine özel fiyatı için tıklayınız.

Comments (5)

  1. Selamünaleyküm abi. İnstagram üzerinden sana danışmak istediğim bir konu vardı burada kalabalık etmemek için sorularımı oradan sordum. Eğerki Vaktiniz olup bakabilirsen iz çok sevinirim. Teşekkürler

  2. alper bey selamlar. kamış incelemelerinizin tamamını okudum. lrf ye giriş yapmak için 2 ürün arasında kaldım. kudos light style 225 2-8gr – okuma dead singer
    bu iki kamış ya da yeni bir kamış öneriniz varsa onu da inceleyip satın alabilirim. sanırım fiyat aralığını tahmin etmişsinizdir. selamlar

    1. birinin diğerinden büyük farkı yok bence. Kudos 2-8 deniz için daha hassas iken dead ringer atar aralığıyla maket balık ve jigginge de bir tık uyabiliyor. Hedef balık istavritse ve ağırlık silikonsa kudos 2-8 daha hassas. Ama başta dediğim gibi çok büyük farklar yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir