Vermz: Leş kokulu katil

Canınız mı sıkkın? Derdiniz çok mu? İntihar mı etmek istiyorsunuz? Bir paket Vermz alın. Paketi açın ve derin bir nefesle içinize çekin. Tabi ki intihar etmenizde işe yaramaz ama kusturabilir :))
Merhaba sevgili dostlar. Bugün size tanıştığım en kötü kokulu silikonla geldim. Bu silikonun daha önce tanıtım videosunu çeksem de yazısını yazmamıştım. Video tanıtım videosuydu ama yazı yorum ve değerlendirme inceleme yazısı olacak.
Nehir Balıkçılık ithalatçılığıyla ve mutlu balıkçılık sponsorluğunda yaptığımız çekilişimizde de ilk tanıtım videosuydu. Zaten hediye olarak de tanıttığım o paketi vermiştim. Paketi açarken yüzümün ifadesini görmeniz gerek. Videodan sonra uzun bir süre de koku burnumdan gitmemişti.
Sevgili dostlar vermz 8.5 cm ve 9.5cm olmak üzere iki farklı boylarını satın aldım. Kahve ve yeşil renklerinden de aldım. Silikonlar uzamakta efsaneler. Kopmayan silikon kategorisine girer. Hatta ispari olan merada başka silikon atmam. Vermz varken başka silikona gerek yok isparili merada.
Sıvısı olmasa da kokusu çok keskin ve tam boyu ile de yarım boyu ile de verimli bir silikon. Ne uv ne başka bir özellik… Sadece kokusu bile balık almaya etkili. Muazzam bir mırmır performansı var. Bir kez eşkina defalarca mırmır ve yüzlerce istavrit tuttuk bu silikonlarla. İşin en güzel yanı da eğer oltanız dibe takılmamışsa o silikon kolay kolay kopmuyor. Av bitince de aynı silikonu koy kabına ve götür evine. Yüzlerce silikon harcama olayına son.
Renk olarak yeşil 8.5cm olanından çok performans alsak da 9.5cm kahve ile de bir defa mırmır aldım. Kıyaslama yapacak olursak yeşil olanı açık ara önde.
Bir problemi var yalnız. Kutusundan çıkarıp merada unuttuğumu, tüm gün ışık yediğini de biliyorum. Bana mısın dememiş az biraz kurur gibi olmuş o kadar. Ama plastik yada başka silikon yanına konulduğunda eriyor. Bu yüzden kendi kabında ve kendi kokusuyla saklayın. Bu özellik çoğu uzayan silikonda geçerli. Silikon kimyasal özelliğinden dolayı olsa gerek tüm uzayan silikonlarda aynı erimeyi yaşadım.
Arkadaşlar tam boy kullanacaksanız hırsız iğneyle istavrite atmanızı öneririm. Mırmırda hırsıza gerek duymadan tam boy tek jighead iğnesi ile dibe yakın aksiyonlarla av yapmayı tercih ediyoruz. Yaklaşık bir kaç ayda performansını gözlemleyebilecek kadar av yaptığımızı düşünüyorum. Evet çok kötü kokuyor. Evet boyasında uv yok. Ama ne hikmettir çözemesem de onca kokulu yem varken bile bununla defalarca balık aldığım halde diğer kokulular yerine bu yemi tercih ettiğine şahit oldum.
Eğer siz de isparilerden çok çekmişseniz, uygun fiyata ömürlük silikon arıyorsanız işte tam size göre bir silikon.
He bu arada yapısı yamuk yumuk olduğundan bazısını düzeltmek için kaynar suya 1 dk yatırıp elimle az uzatarak düzleştirme işlemi yaptığımda verimi daha da arttı sanki. (Sanırım silikon kopmayınca evde nasıl koparabilirim deneylerine giriştim) çok uzatırsanız da silikon upuzun olabiliyor. O yüzden çok fazla mukavemet de uygulamayın formu bozulmasın. Başka bir yazıda görüşmek üzere…